24.01.2020

Wapń – pierwiastek zapomniany

Wapń to pierwiastek oddziałujący na wiele elementów naszego organizmu. Nie możemy kojarzyć go tylko i wyłącznie z kośćmi. Czujesz mrowienie w kończynach? Twoje serce nie pracuje równomiernie? Masz skurcze i tzw. tiki? Pierwsze co pomyślisz – MAGNEZ! Ludzie łykają magnez na potęgę, mimo tego, że zazwyczaj dostarczamy go 2 razy więcej w diecie niż wskazuje... Read more »
Zobacz więcej
11.01.2020

Odchudzanie – 6 kroków Skutecznej Strategii

Patrząc na Social Media i różne artykuły dotyczące diet, wydawać by się mogło, że odchudzanie to chwila, magia, czary – mały pstryk i z głowy. Atakujące nas z każdej strony setki modnych diet, programów redukcji wagi, obiecują szybką i łatwą utratę wagi. Jednak pamiętaj, zanim zaczniesz kolejną drogę na skróty, że nie przytyłaś w tydzień,... Read more »
Zobacz więcej
30.12.2019

Intermitten Fasting – nowa moda czy rzeczywista pomoc?

Czym jest intermitten fasting? Intermitten fasting (IF) to – mówiąc popularnie – post przerywany. Polega na okresowych ograniczeniach energii (kalorii) w ciągu dnia. Najczęściej jest to przerwa, która trwa około 16 godzin. Po tym czasie należy uzupełnić zapotrzebowanie energetyczne w ciągu 8 godzin. Niestety, często nie potrafimy oszacować ilości jedzenia, które możemy zjeść w „przerwie”.... Read more »
Zobacz więcej
26.12.2019

7 praktycznych porad jak zrealizowac postanowienia noworoczne

Zacznijmy od tego, że spróbujesz przypomnieć sobie sobie swoje postanowienia noworoczne na 2019 rok.  Jak mówią statystyki, ponad 95% osób nie dotrzymuje swoich postanowień , więc jeśli z roku na rok  obiecujesz sobie to samo,  to przeczytaj uważnie, a w tym artykule: dowiesz się, dlaczego źle planowałaś postanowienia noworoczne nauczysz się, jak skutecznie wyznaczać postanowienia... Read more »
Zobacz więcej
22.11.2019

Żelazo – Twój pierwiastek mocy!

Żelazo to niesamowicie ważny składnik naszego ciała. Nie skłamiemy jeśli powiemy, że co druga osoba która przynosi do nas badania krwi ma niedobór tego pierwiastka! Gdybyśmy nie zlecili badań możliwe, że nawet by o tym nie wiedzieli. My widzimy, że coś się dzieje już po kilku słowach „słabo mi ostatnio idzie na treningach”, „czuję się... Read more »
Zobacz więcej
3.11.2019

Efekt jo-jo? Nie dziękuję!

Czym jest efekt jo-jo? Efekt jo-jo to gwałtowne wahanie masy ciała, które wywołane jest intensywnym odchudzaniem. Z efektem jo-jo mamy do czynienia gdy na przełomie kilku miesięcy od zakończenia diety osoba zwiększa swoją masę ciała o 10% w porównaniu do wagi, którą osiągnęła. Przyczyny pojawiania się efektu jo-jo Głównym powodem że pojawia się efekt jo-jo... Read more »
Zobacz więcej
1 2 3 10