2.11.2018

Cały ten GLUTEN

Na czym polega dieta bezglutenowa i czym właściwie jest ten gluten? Dieta bezglutenowa najogólniej polega na całkowitym wyeliminowaniu z jadłospisu glutenu i jego wszystkich źródeł. Gluten zaś jest białkiem, które występuje naturalnie w ziarnach niektórych zbóż: pszenicy, życie, jęczmieniu oraz w minimalnej ilości w owsie. Ma on właściwości strukturotwórcze – to on nadaje ciągliwą konsystencję... Read more »
Zobacz więcej
23.10.2018

24.10 – Światowy Dzień Walki z Otyłością

Walka?! No tak często to słowo kojarzy się z czymś trudnym, z dużym wysiłkiem, zaangażowaniem, zmęczeniem, uporaniem się z własnymi słabościami. A czy aż tak ciężko jest z otyłością? Co się dzieje z organizmem kiedy jesteśmy otyli? Jakie są konsekwencje oraz na czym polegają zmiany, które następują z przysłowiową walką?   Otyłość – jest to... Read more »
Zobacz więcej
10.10.2018

Odchudzanie zaczyna się od głowy.

Spożywanie tylko niskotłuszczowych produktów? Spalanie jak największej ilości kalorii podczas intensywnej aktywności fizycznej na siłowni? Sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów bywają różne. Bardzo często na drodze do celu staje jednak nie brak determinacji, a niedostateczna wiedza na temat możliwości własnego ciała. Spalając kalorie należy zwracać uwagę nie tylko na ich liczbę, ale przede wszystkim na... Read more »
Zobacz więcej
1.10.2018

01.10 – ŚWIATOWY DZIEŃ WEGETARIANIZMU

„Jesteś w ciąży i jesteś wegetarianką – przecież to niezdrowe dla dziecka, zacznij jeść mięso!” – pewnie niejeden raz mama wegetarianka usłyszała taka słowa. Jednak jaka jest prawda? Czy kobieta planująca dziecko, bądź będąca w ciąży musi zrezygnować z wegetarianizmu mimo jej przekonań, tylko dlatego, że tak mówią inni, zarzucając jej, że zrobi krzywdę dziecku??... Read more »
Zobacz więcej
25.09.2018

Jak to jest z ćwiczeniami na diecie?

Postanawiasz: Zmieniam swoje życie! Mam plan! Dieta –  Trening – tak wreszcie schudnę!!! Zastanawiasz się, jak ćwiczyć na diecie, żeby przyniosło to jeszcze szybsze efekty. W Internecie, wujek Google przedstawia  zalecenia , na temat aktywności fizycznej w trakcie odchudzania. Czy wszystko jest dla Ciebie? Co wybrać? Jak ćwiczyć? No to zaczynamy wyliczankę : 1. Bez... Read more »
Zobacz więcej
5.09.2018

TAK TRUDNO BYĆ GRUBYM……

Jak okiem sięgnąc, wszędzie piękne, zgrabne ciała.  Wokół zdrowe jedzenie, aktywność fizyczna i selfie z siłowni. FIT w natarciu!  Jak żyć w takim świecie, gdy nosi się rozmiar XXL? Częśto o grubasach mówimy PUSZYSTY. Puszysty, przynajmniej mnie,  kojarzy mi się z czymś baaaardzo przyjemnym. Np. piesek (mój MASTER)  jest puszysty, a i pewien serek, też.... Read more »
Zobacz więcej
1 2 3 6