• Kontakt
  • +48 505 417 097
  • kontakt@dietandmore.pl
  • Zaloguj
Psychodietetyka Poznań - porady dietetyka, analiza składu ciałaPsychodietetyka Poznań - porady dietetyka, analiza składu ciałaPsychodietetyka Poznań - porady dietetyka, analiza składu ciałaPsychodietetyka Poznań - porady dietetyka, analiza składu ciała
  • Dieta online
  • Trening online
  • STACJONARNIE
  • Sklep
    • Jadłospisy
    • Kursy
    • Pakiety
    • E-booki
    • Święta
  • O Nas
  • Blog
    • Odchudzanie
    • Żywienie
    • Akywność
    • Metamorfoza
  • Kontakt
0
Zachowanie odległości podczas epidemii sprawia, że jesteśmy silniejsi.
Epidemia jako szansa na lepsze jutro
9 kwietnia 2020
Cheat meal a odchudzanie
CHEAT MEAL a odchudzanie
18 maja 2020

Dieta nie działa?

19 kwietnia 2020
Odchudzanie

Dieta nie działa

„Nie mogę schudnąć, a robię wszystko żeby zgubić kilogramy, na mnie dieta nie działa!”

Brzmi znajomo?

Robisz wszystko, starasz się, a Twoja dieta nie działa? Trzymasz dietę, ale wciąż przybierasz na wadze?  Czy to Twoja wina? Robisz coś źle? Czy źle wybrałaś dietę? Czy po prostu masz nadwagę i musisz się z tym pogodzić?

Bez względu na to na jakiej diecie jesteś, bez względu na to jakiego programu treningowego przestrzegasz , sekretem sukcesu w odchudzaniu jest znalezienie równowagi energetycznej. Żeby schudnąć musisz wprowadzić deficyt kaloryczny, czyli spalić więcej kalorii niż zużywasz. Niestety  jest to bardziej skomplikowane niż się z pozoru  wydaje, ponieważ istnieje wiele czynników, które wpływają zarówno na pobór energii (zużyte kalorie), jak i na produkcję energii (spalone kalorie).

Istnieje wiele czynników, które wpływają na  Twoje dzienne spożycie kalorii. Każdy z tych czynników  może być powodem, dla którego nie możesz schudnąć  bez względu na wszystko. Na podstawie naszych doświadczeń w odchudzaniu z całą pewnością możemy potwierdzić, że  problemy z odchudzaniem najczęściej  jest kombinacją kilku czynników.

Poniżej zebraliśmy 13 czynników, które mają wpływ na skuteczność diety, a Ty oceń każdy z nich i spróbuj wprowadzić , gdzie możesz dokonać zmian

Głód

Głód jest najbardziej oczywistym powodem, dla którego jemy, ale okazuje się, że  często nie  tylko wtedy jemy, gdy  jesteśmy głodni.

Nasza rada: Jeśli często podjadasz z głodu lub jesz zbyt duże posiłki, możesz ograniczyć głód dzięki wyborom produktów.  Wybieraj produkty bogate w błonnik i buduj posiłki wokół białka.

Nuda

 Bezmyślne jedzenie to jest duży problem,  często gdy jesteśmy znudzeni i potrzebujemy rozrywki potrafimy skubnąć cos bezwiednie, zjeść jakąś niezaplanowaną przekąskę.  To właśnie jeden z najczęstszych powodów, dla których jemy gdy nie jesteśmy głodni.

Nasza rada: Znajdź rozrywkę, która Cię zajmie np. zadzwoń do przyjaciela lub idź na spacer. Ważne też, żeby ograniczyć  dostęp do jedzenia, gdy będziesz się nudzić.

Częstotliwość posiłków

Częste spożywanie posiłków może pomóc uniknąć przejadania się , ale częstsze spożywanie posiłków zwiększa również prawdopodobieństwo spożywania zbyt dużej ilości kalorii. Z drugiej strony, jeśli jesz co trzy godziny i nie tracisz na wadze, to być może zbyt często podjadasz

Nasza rada:  Jeśli spożywasz 2-3 duże posiłki w ciągu dnia i często podjadasz, ponieważ jesteś głodny , to wypróbuj 4-5 mniejszych posiłków o kontrolowanej kaloryczności.

Stres

Wielu z nas radzi sobie z emocjami za pomocą  jedzenia. Jedzenie zapewnia komfort, często daje poczucie kontroli i jest źródłem przyjemności.  Jeśli podejrzewasz, że jedzenie emocjonalne wykracza poza dietę, zastanów się nad dobrymi dla Ciebie metodami redukującymi stres.

Nasza rada: wypróbuj jogę, medytacje, skontaktuj się z przyjaciółmi i rodziną lub poproś o pomoc specjalistę, który ma doświadczenie w kwestiach związanych z jedzeniem.

Zmęczenie

Co robisz, gdy twoje ciało zaczyna „zwalniać”  po południu?  Zapewne zmierzasz do kuchni w poszukiwaniu jedzenia. To jest  naturalne, że szukasz energii-kalorii. Problem polega na tym, że gdy poziom aktywności spada, najgorsze  co możesz zrobić, to dostarczać  więcej kalorii.

Nasza rada:  Zanim złapiesz przekąskę późnym popołudniem, zadaj sobie pytanie, czy reagujesz na głód czy zmęczenie. Jeśli jesteś zmęczony, lepiej będzie  gdy odpoczniesz, np. zrób sobie  15-minutową drzemkę.

Wielkość porcji

Prawie wszyscy mamy problem z określeniem wielkości porcji, zazwyczaj jemy więcej niż jest to zalecane.

Nasza rada:  Jeśli Twoja dieta nie działa, to powinnaś zacząć od ważenia jedzenia. Są duże szanse, że jesz więcej niż Tobie jest zalecane.

Treningi

 Uwierz lub nie, ale trening może być przyczyną tego, że nie tracisz na wadze. Niektóre programy treningowe  mogą być przeszkodą w odchudzaniu. Staraj się ćwiczyć regularnie. Ponadto  zwróć uwagę na to co robisz poza treningami.  Jeśli np.  Twój trening jest bardzo intensywny i  wyczerpuje cię do tego stopnia, że ​​spędzasz resztę dnia na kanapie, to nie korzystasz z NEAT.  Pamiętaj, ze dzięki aktywności niezwiązanej z ćwiczeniami możesz spalić  do 2000 kalorii dziennie.

Nasza rada:  Upewnij się, że jesteś aktywna  przez cały dzień. Wejdź po schodach, noś własne artykuły spożywcze, stój podczas rozmowy przez telefon. To wszystko się sumuje.

Lenistwo wywołane stresem.

Niektóre osoby reagują na stres, poruszając się, a  inni zlegają  na kanapie i nie mogą się ruszyć w trudnych chwilach.

Nasza rada:  Jeśli przeżywasz trudny okres, to pozwól sobie  na odpoczynek. Ale spróbuj przy tym zastosować proste ćwiczenia, tak aby mimo wszystko pozostać aktywnym.

Zmęczenie.

Już samo „bycie na diecie” może powodować stres i zmęczenie. Nawet jeśli Twój program odchudzania jest racjonalny i w każdym elemencie prawidłowy, to powinnaś wziąć pod uwagę, ze  codzienne zmęczenie  może utrudniać treningi i zwiększenie NEAT.

Nasza rada: Zadbaj o komfort odpoczynku i snu. Czasem wystarczą proste zmiany, takie jak wietrzenie sypialni przed snem  lub zmiana oświetlenia w sypialni, żeby być wypoczętym.

Czynniki zdrowotne.

Stan naszego zdrowia, np.  choroba tarczycy, może wpływać na dzienne wydatki energetyczne. Ponadto wpływ na ilość spalanych kalorii mają też  czynniki takie jak wiek i genetyka

Nasza rada: Badaj się. Raz w roku zrób przegląd organizmu. Wykonaj morfologię. Porozmawiaj o wynikach z lekarzem.  Porozmawiaj też ze swoim dietetykiem  o czynnikach wpływających na metabolizm, często można ustalić dietę i aktywność tak, żeby go przyspieszyć.

Skład ciała.

Tak jest, ze mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszcz, żeby Twoje spalanie kalorii było na stałym wysokim poziomie ,dbaj o swoją masę mięśniową.

Nasza rada: Zadbaj o równowagę  w diecie i treningu. Dopasuj zarówno dietę i  jak i trening do aktualnych możliwości swojego organizmu, żeby korzystać z zapasów tłuszczu, a nie palić mięśni

Twoja praca.

Jeślim masz pracę siedzącą, wówczas twoje dzienne zapotrzebowanie na energię znacznie spada. Prawdopodobnie nie zmienisz pracy żeby schudnąć, ale możesz dokonać prostych zmian w biurze, aby zwiększyć dzienne spalanie kalorii.

Nasza rada: Idź pieszo do pracy (1-2 przystanków), unikaj windy, rób przerwy w pracy, wstawaj od biurka.

Nawyki treningowe

Twój plan treningowy, aby spełniał swoją rolę powinien być przemyślany. Na przykład, jeśli zaplanujesz długi marsz na dzień po ciężkim treningu, to możesz być zbyt zmęczona podczas marszu, aby uzyskać z niego korzyść dla organizmu.

Nasza rada: Utwórz zrównoważony program ćwiczeń, aby spalać kalorie dzięki spójnym i  rozsądnym treningom.

Jak widzisz  znalezienie  przyczyny, dla której dieta nie działa, może być naprawdę trudne. Ale to nie znaczy, ze jesteś  skazana na niepowodzenie.

Jak  zatem znaleźć  prawdziwą przyczynę Twoich niepowodzeń?  Bądź kreatywny i szukaj rozwiązań, poznanie przyczyny może być trampoliną do zmiany stylu życia. Dieta, trening, regeneracja zapewnij równowagę w sowim życiu.

Kluczem do sukcesu w odchudzaniu zawsze są racjonalne dieta i trening. Zachęcamy Was do kontaktu z nami, tak żebyście miały pewność, ze Wasz plan odchudzania jest racjonalny i bezpieczny. W naszej pracy stawiamy na nieinwazyjną, prostą diagnostykę, która pozwala dopasować indywidualny i szyty na miarę plan dietetyczno – treningowy. Jak już będziesz mieć taki plan, to musisz wytrwać, a jak wytrwać na diecie pisaliśmy o tym >TUTAJ< .

Podziel się

Powiązane wpisy

Święta

Święta

18 grudnia 2020

Świąteczny (nie)poradnik. Czyli jak Święta przestaną być Twoim problemem!


Czytaj dalej
Podjadanie na home office

Podjadanie na home office

18 listopada 2020

Jak ograniczyć podjadanie na home office?


Czytaj dalej
Jadłospisy jesienne

Jadłospisy jesienne

20 października 2020

Jadłospisy jesienne – jeden dzień z naszych nowych diet


Czytaj dalej

Szukaj we wpisach

Najnowsze wpisy

  • Święta0
    Świąteczny (nie)poradnik. Czyli jak Święta przestaną być Twoim problemem!
    18 grudnia 2020
  • Podjadanie na home office0
    Jak ograniczyć podjadanie na home office?
    18 listopada 2020
  • Jadłospisy jesienne0
    Jadłospisy jesienne – jeden dzień z naszych nowych diet
    20 października 2020
  • Tomasz po Metamorfozie0
    NIESAMOWITA METAMORFOZA TOMKA!
    26 września 2020
  • kalorycznosc diety0
    Jaka powinna być kaloryczność diety, żeby schudnąć?
    14 września 2020

O nas

Wznieś swoje zdrowie na wyższy poziom

Jeśli zależy Ci na zdrowej, ludzkiej diecie, przy której nie będziesz chodził głodny, a przy tym chcesz osiągnąć widoczne, trwałe efekty, to jesteś w dobrym miejscu. Umów się na wizytę w Diet&more i osiągnij swój cel pod opieką profesjonalisty.

Kontakt

DIET & MORE S.C.
Małgorzata Segiet, Paweł Życki

ul. Słowiańska 36b/U2
61-664 Poznań

NIP: 9721263705
REGON: 364342394

+48 505 417 097
kontakt@dietandmore.pl

Facebook

© 2020 Diet&more | Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: DB Elite Team
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
0
  • Zaloguj

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.