14.08.2018

DLACZEGO WITAMINA D JEST WAŻNA DLA NASZEGO ORGANIZMU?

Czym właściwie jest Witamina D? Witamina D (a właściwie kalcyferol) należy do grupy rozpuszczalnych w tłuszczach organicznych związków chemicznych. Odgrywa istotną rolę w gospodarce wapniowo-fosforanowej, dlatego wspiera utrzymanie prawidłowej struktury i funkcji kośćca. W farmakoterapii witamina D znajduje zastosowanie przede wszystkim w profilaktyce i leczeniu krzywicy oraz osteoporozy. Od niedawna również udowodniono wpływ tej witaminy... Read more »
Zobacz więcej
6.08.2018

Modelowanie sylwetki z taśmami TRX

Trening, który ma  na celu przede wszystkim modelowanie sylwetki, jest TRX, czyli trening z masą własnego ciała, w którym wykorzystywane są specjalne taśmy. Z taśmami można ćwiczyć w dowolnym miejscu, tak więc jest to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią trenować w domu. Historia TRX Zasady treningu TRX opracował były amerykański komandos United States Navy... Read more »
Zobacz więcej
25.07.2018

Po co nam psychodietetyk?

Myślicie, że nadwaga i otyłość to wyłącznie kwestia obżarstwa i siedzącego trybu życia? No to możecie się poważnie zdziwić. Bardzo ważnymi elementami układanki, szczególnie jeśli  mierzymy się z nadwagą większą niż kilka kilogramów są  nasz mózg i emocje. Powszechnie uważa się, że głównymi przyczynami nadwagi lub otyłości jest  dodatni bilans kaloryczny, czyli spożywanie zbyt dużej... Read more »
Zobacz więcej
11.07.2018

Zespół wielotorbielowatych jajników PCOS – jak sobie z nim radzić?

  Zespół policystycznych jajników jest jedną z najczęściej występujących endokrynopatii dotyczących około 4-12% kobiet w wieku rozrodczym.  Głównymi objawami są liczne torbiele jajników widoczne podczas badania USG, zaburzenia miesiączkowania, problemy z zajściem w ciążę, zmiany związane z hiperandrogenizmem, czyli trądzik, nadmierne owłosienie, łysienie androgenowe. U części kobiet obserwuje się również otyłość, hiperinsulinomię, insulinooporność, zaburzenia gospodarki... Read more »
Zobacz więcej
2.07.2018

Rolowanie, wystarczy kilka minut dziennie.

Rolowanie jest stosunkowo prostą formą auto masażu do którego używamy różnego rodzaju wałków, piłek czy po prostu rąk. Rolowanie ma za zadanie zmniejszyć nadmierne napięcie mięśniowe. Poprzez nacisk na określone punkty na ciele dążymy do rozluźnienia i powrotu mięśni do normalnego funkcjonowania. Samodzielne wykonywanie rolowania umożliwia precyzyjne wykonanie masażu w miejscach dyskomfortu i bólu z... Read more »
Zobacz więcej
25.06.2018

Brak czasu na dietę?

Znamy to! Zacznę od jutra, dziś nie mam czasu na zakupy Przygotowanie potraw z diety wymaga tyle czasu Przepisy w diecie są takie skomplikowane i drogie – nie dam rady Wiemy też, że  jedną z najczęstszych przyczyn odkładania zmiany nawyków żywieniowych jest BRAK CZASU. Każdy z nas pracuje, ma wiele obowiązków, do tego  treningi, to... Read more »
Zobacz więcej