2.03.2018

Badania wydolnościowe – droga do skutecznego treningu!

Wiosna, to czas większej aktywności fizycznej. Dłuższe, cieplejsze dni zachęcają do wyjścia z domu, dbania o własne ciało i powrotu do formy sprzed zimy . W tym intensywnym okresie warto zadbać o to, aby wiedza na temat możliwości naszego organizmu dorównywała ambitnym planom sportowym. W zdobyciu tej wiedzy pomocne mogą okazać się badania wydolnościowe. Pozwalają... Read more »
Zobacz więcej
20.02.2018

Schudnij wiosną!

Wśród osób, które walczą z nadwagą, panuje powszechne przekonanie, że kluczem do zrzucenia zbędnych kilogramów jest jedzenie jak najmniejszej liczby posiłków i ćwiczenie przez 7 dni w tygodniu. Takie działanie najczęściej kończy się nie tylko brakiem efektów, ale przede wszystkim rozregulowaniem metabolizmu, co w konsekwencji jeszcze bardziej komplikuje drogę do wymarzonej sylwetki. Zanim rozpocznie się... Read more »
Zobacz więcej
30.01.2018

Podstawowe wskazówki zdrowego odżywiania

Odżywianie ma wpływ niemal na wszystkie procesy życiowe naszego organizmu, a tym samym na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Temat odżywiania poruszały już setki autorytetów i biorąc pod uwagę ograniczony czas naszych Podopiecznych  oraz ich najczęściej popełniane błędy, postanowiliśmy wyciągnąć praktyczne wnioski prowadzące do  realizacji celów. Większości ludzi brakuje czasu na przygotowywanie posiłków i przestrzeganie... Read more »
Zobacz więcej
19.01.2018

Jedzenie – demon czy energia?

Jedzenie, ma wiele funkcji, przede wszystkim odżywia i dostarcza energii,  ale też może być źródłem wielu emocji – pozytywnych i negatywnych.  Bardzo często to my sami demonizujemy jedzenie, robimy z niego naszego osobistego wroga lub przyjaciela, często też oceniamy siebie (i innych) przez pryzmat tego co jemy i w jakich ilościach. Nieprawidłowa relacja pomiędzy nami... Read more »
Zobacz więcej
8.01.2018

Przetrenowanie

Wielu z nas bagatelizuje objawy przetrenowania, twierdząc że ich to nie dotyczy, przecież trening mają dobrze rozpisany, dobrze są prowadzeni przez swojego trenera. Dieta jest idealnie do nich dopasowana, wysypiają się itd. Poniżej przedstawiamy zestawienie odczuć jakie mogą się pojawić w momencie  przetrenowania. Odczucia subiektywne: silne wyczerpanie duszności zniechęcenie zawroty głowy poczucie otępienia niechęć do... Read more »
Zobacz więcej
27.12.2017

4 kroki na drodze do noworocznego sukcesu

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Scranton postanowienia noworoczne wyznacza sobie regularnie niespełna połowa z nas. Większość zamierzeń dotyczy osiągnięcia wymarzonej sylwetki czy prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia. Niestety tylko niewielki odsetek ludzi dotrzymuje swoich postanowień. Dlatego w styczniu siłownie i kluby fitness są zwykle bardzo zatłoczone, jednak z tygodnia na tydzień... Read more »
Zobacz więcej