Mikołaj 2
14.08.2019

Historia Mikołaja, taty na pełen etat.


Historia Mikołaja rozpoczyna się w dosyć niecodzienny sposób. Wszystko za sprawą cudownego stowarzyszenia Potrafię Więcej, gdzie na darmowych konsultacjach nasz dietetyk – Asia miała okazję poznać jego żonę – Anię.

Kolejna rzecz, o którą zahacza ta historia to… zakład! Tak! Mikołaj założył się ze znajomym, że w danym okresie czasu schudnie do 79 kg… nie spodziewał się, że kilogramów spadnie o wiele więcej! Co zdecydowanie widać na załączonych obrazkach!

Mikołaj 3
Historia wagi, która ciągle spadała…

Na pierwszej wizycie waga pokazywała 89 kg. Motywacja była, pierwszy krok zrobiony więc nie ma na co czekać. Tak naprawdę jadłospis został stworzony trochę w ciemno… miałam po prostu zaproponować swoje dania, uwzględniając oczywiście preferencje smakowe. No dobrze, ale co jeśli dieta się nie spodoba…

Ale tak się nie stało. Dieta okazała się strzałem w dziesiątkę i nigdy nie usłyszałam tyle miłych słów na jej temat. Odkrywanie nowych smaków, gotowanie, zarażanie zdrowym odżywianiem całej rodziny. Miód na moje uszy!

No ale co z masą ciała? Otóż przez pierwszy miesiąc spadła o 5 kg ! W ciągu kolejnych tygodni masa ciała zmniejszyła się o 15 kg ostatecznie dobijając do 74 kg ! Jest to znacznie więcej niż oczekiwał!

Mikołaj 1
Jednak to nie tylko historia masy ciała, ale również historia taty na pełen etat!

U Mikołaja największą zmianę zaobserwowałam w podejściu do odżywiania i aktywności. Dla niego nie było rzeczy niemożliwych. Mikołaj jest tatą na pełen etap starając się zadbać o dwójkę urwisów, których miałam ostatnio okazję poznać. Jest co robić! Oprócz tego Antek – starszy syn, z powodu choroby potrzebuje znacznie więcej uwagi i opieki.

Ale to nie przeszkodziło mu w dążeniu do celu. Codziennie pobudki o 5-6:00, gotowanie, ćwiczenia zanim synowie się obudzą. Próby biegania. I coraz większa „wkrętka” na zdrowy styl odżywiania. Jak sam mówi „Nigdy nie myślałem, że zejdę do tej wagi i będę miał siłę wstawać o 5:00 i ćwiczyć”.

Historia Mikołaja w liczbach
  • 3 miesiące
  • 15 straconych kilogramów
  • 10,5 kg tłuszczu
  • Wskaźnik tkanki trzewnej z 10 na… 5 !!!
  • 4 kg masy mięśniowej (głównie brzuch i nogi – zapewne zmagazynowana woda)
  • Wiek mataboliczny… 45 na 28! Żona na pewno zadowolona…
Podsumowując…

Historia Mikołaja powinna byś inspiracją dla każdego rodzica. Dla każdego rodzica, który codziennie szuka wymówek i mówi ‘nie dziś, może jutro’. Obowiązki, obowiązkami jednak zdrowie, radość bycia z dziećmi, bycie dla nich wzorem – powinny być o wiele większym priorytetem. Wraz z żoną tworzą niesamowity team, który naprawdę podbił serca Diet&More!

Oby więcej tak uśmiechniętych i świadomych rodziców.

Ważne jest nie tylko to, że schudniesz ale to jak to zrobisz! Chudnąć należy z głową, tak aby nie doprowadzić do ponownego wzrostu kilogramów. U Mikołaja widać już ogromną zmianę, która przerodziła się w nawyk – zdrowy nawyk! I tego życzymy każdemu z Was!

Chcesz się zainspirować? Zapraszamy do przeczytania historii Sebastiana, który oprócz z kilogramami walczył również z poprawą kondycji, dzięki czemu teraz biega jak szalony!

A może chcesz spróbować jadłospisów, które Mikołaj tak chwalił?

Zapisz się na konsultację i otrzymaj indywidualny jadłospis lub sprawdź nasze jadłospisy wzorcowe!