metamorfoza Pawła
2.09.2019

Największa metamorfoza Diet&More – Paweł Panke


Jak rozpoczęła się metamorfoza Pawła?

Metamorfoza Paweł rozpoczęła się w październiku 2018 roku. Jego znajomy – Łukasz schudł u nas prawie 15 kilogramów, więc stwierdził że będzie to odpowiednie miejsce na zmianę swoich nawyków żywieniowych. Waga startowa – 102,6 kg! Tkanka tłuszczowa wisceralna wynosiła 14… czyli bardzo dużo! Przypominamy, że im wyższy wskaźnik tkanki trzewnej tym większa ilość zmagazynowanej tkanki tłuszczowej na narządach wewnętrznych. Co to oznacza? Przede wszystkim problemy zdrowotne! Prawdopodobieństwo cukrzycy, stłuszczenia wątroby, chorób serca w tym zawału! Dokładnie tak było w przypadku Pawła. Jego metamorfoza nie polegała tylko na zmianie cyferek na wadze – polegała również na poprawie parametrów krwi!

metamorfoza Pawła
Metamorfoza na talerzu!

No właśnie… co zmieniło się w sposobie odżywiania Pawła? Przede wszystkim były to 3 najważniejsze rzeczy:

-regularność posiłków

-zwiększona ilość białka

-brak alkoholu i słodkich napojów

Te 3 małe elementy wystarczyły, żeby efekty na wadze były… spektakularne!

Jednak nie było tak łatwo. Nie chodzi tutaj wcale o brak motywacji czy pozytywne nastawienie. Paweł pracuje po 12h, na zmiany. Plan żywieniowy musiał być zatem zdrowy, prosty i szybki w przygotowaniu. I tak było! Posiłki się powtarzały, kolacje były banalne – opierające się np. na chlebie, jajkach, wędlinie czy np. rybach z puszki oczywiście z dużą ilością warzyw! Wszystkie produkty były dostępne w każdym sklepie więc zakupy również zajmowały dosłownie chwilę.

Jak wyglądała metamorfoza Pawła na naszej wadze?

Masa ciała 102,6 kg -> 77,3 kg (-25 kg!)

Tkanka tłuszczowa 30,7 kg -> 17,3 kg (-13,4 kg!) czyli z 31,8% na 22,4%! W samym korpusie Paweł jest lżejszy o około 8 kilogramów!

Masa mięśniowa 62,4 kg -> 57 kg (-5,4 kg!) czyli duży ubytek wody, ponieważ masa mięśniowa spadła głównie z okolicy brzucha i nóg

Tkanka tłuszczowa wisceralna 14 -> 8 (-6 !)

Co po metamorfozie? Efekt jojo?

Oczywiście, że nie! Uważamy, że Paweł ma już tak wyuczone nawyki żywieniowe, że byłoby bardzo trudno się ich pozbyć. Zawsze zabiera ze sobą pudełka do pracy, je śniadania i kolacje. A co z przyjemnościami? Jest okazjonalne piwko, są przekąski, są wakacje! Ale to wszystko równoważy się przez zdrowe podejście do diety, którego uczymy na każdej konsultacji – 80/20! 80% trzymania się zdrowych nawyków żywieniowych i 20% pozwalania sobie na przyjemności.

Oprócz tego Paweł regularnie gra w piłkę, a gdy sprzyja pogoda – jeździ na rowerze!

Co możemy powiedzieć… Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Paweł jesteś przykładem dla wszystkich niedowiarków, którym trudno odstawić piwko i przekąski i pozbyć się niechcianego brzuszka. Jak widać po zdjęciach – da się!

Jesteś sportowcem ale czujesz, że Twoja forma nie jest adekwatna do wykonywanej aktywności i stosowanej diety? Możliwe, że jesz za mało a trenujesz za mocno! Poznaj historię naszej podopiecznej Ani i oceń sam.

Badania metabolizmu, badania wydolnościowe – nasza podstawowa diagnostyka to klucz do Twojego sukcesu! Dzięki diagnostyce przeprowadzamy bezpiecznie naszych podopiecznych przez cały proces odchudzania i stabilizacji wagi!